Czym charakteryzują się końcówki z powłoką cynk-nikiel?

14.02.2023
Czym charakteryzują się końcówki z powłoką cynk-nikiel?

Końcówki do węży hydraulicznych z powłoką cynk-nikiel stają się nowym trendem w branży hydrauliki siłowej. Niektórzy dostawcy hydrauliki siłowej, tacy jak chociażby niemiecka Hansa-Flex zdecydowali się już na całkowite przejście na powłokę cynk-nikiel i zrezygnowali ze zwykłego ocynku. Dlatego prędzej czy później zapewne każdy z nas będzie miał do czynienia z tą powłoką na zakuciach, ale nie tylko, ponieważ stosuje się ją także do innych elementów jak złączki i przyłączki. Czym więc może nas zaciekawić ta powłoka?

Zalety powłoki cynk-nikiel

O powłoce cynk-nikiel mówi się, że jest ona najlepszym rozwiązaniem przeciwko korozji. Ma znacznie większą wytrzymałość korozyjną od zwykłego ocynku. Zapewnia mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia powłoki w czasie transportu i podczas eksploatacji przy montażu. Wydłuża żywotność końcówek a tym samym całego układu hydraulicznego. Nie powoduje problemów związanych z konserwacją i przedwczesną wymianą pokrytego rdzą elementu. Wszystkie parametry techniczne zakuć i elementów złącznych z powłoką cynk-nikiel są identyczne jak dla tych ze zwykłym ocynkiem. Różnica polega jedynie na wytrzymałości. Cynk-nikiel powoduje też zmianę koloru danych elementów – jak możecie zobaczyć na zdjęciu wyżej, są w odcieniu ciemnej szarości.

Dostawca zakuć z powłoką cynk-nikiel

Jeśli zaciekawiła Was powłoka cynk-nikiel i chcielibyście wypróbować ją u siebie to z naszej strony zdecydowanie polecamy zakucia Vitillo. Przeprowadzone przez Vitillo badania jakościowe wykazały, że odporność na rdzę końcówek z powłoką cynk-nikiel wynosi ponad 900 godzin w stanie spoczynku. Oczywiście jak możecie się domyślać zakucia z tą powłoką są odrobinę droższe (nie jest to jednak znacząca różnica), a przynoszą użytkownikom wiele korzyści i zapewniają dłuższą żywotność elementów. My zdecydowanie polecamy!

To top