Produkcja siłowników hydraulicznych

Produkujemy siłowniki hydrauliczne jednostronnego i dwustronnego działania. Podejmujemy się produkcji nawet małych serii siłowników. W każdym przypadku robimy to zgodnie z oczekiwaniami klienta i dostarczoną dokumentacją techniczną. Gwarantujemy ochronę projektów i rozwiązań naszych klientów. Zapewniamy krótki czas realizacji naszej produkcji.

Pracujemy wyłącznie na komponentach wysokiej jakości. Każdy wyprodukowany przez nas cylinder hydrauliczny przechodzi szczegółową kontrolę jakości i poddawany jest próbie ciśnieniowej.

Na każdym etapie realizacji zamówienia możecie liczyć na wsparcie techniczne naszych inżynierów produkcji.

Jak działa siłownik jednostronnego działania?

Siłownik hydrauliczny to urządzenie, którego zadaniem jest przekształcenie energii w ruch mechaniczny. Siłowniki hydrauliczne jednostronnego działania mają jeden port, przez który olej hydrauliczny wpływa tylko w jednym kierunku. Do tłoka zwykle mocowana jest sprężyna. Dostający się do siłownika olej zmusza tłok do wysuwania się w jednym kierunku, ściskając przy tym sprężynę. Sprężyna cofnie tłok z powrotem do jego wyjściowego położenia po wypuszczeniu oleju przez ten sam port, przez który wszedł. Siłowniki jednostronnego działania możemy używać przykładowo do: podnoszenia klapy danego urządzenia czy też podparcia części maszyny w danej pozycji na określony czas.

Jak działa siłownik dwustronnego działania?

Siłowniki hydrauliczne dwustronnego działania wykonują ruch w dwie strony. Posiadają one dwa porty, które doprowadzają olej hydrauliczny do tłoka. W tym przypadku olej jest wtłaczany na przemian raz do jednej, raz do drugiej komory, co powoduje przesuwanie się tłoczyska w przód i w tył. Pozwala to na zwiększoną precyzję kontrolowania ruchu tłoka, a przy tym całej maszyny. Cylinder dwustronnego działania umożliwia maszynie kontrolowane podnoszenie i opuszczanie obiektów. Stosuje się je np. w żurawiach.

To top