Czym charakteryzują się zakucia wtykowe WEO?

14.02.2022
Czym charakteryzują się zakucia wtykowe WEO?

Końcówki wtykowe WEO inaczej zwane „Plug-in” cieszą się coraz większym zainteresowaniem w naszej branży, dlatego od pewnego czasu są one elementem naszej oferty. Jest to innowacyjne rozwiązanie stworzone przez firmę CEJN. Zakucia WEO umożliwiają montaż przewodu hydraulicznego bez użycia kluczy co nie powoduje problemów związanych ze zbyt niskim momentem dokręcenia. Wszystko co trzeba zrobić podczas montażu to po prostu włożenie elementu wtykowego!

Złączka wtykowa WEO posiada innowacyjną funkcję łączenia końcówek przez docisk, która zapewnia szybkie połączenie końcówek męskich z żeńskimi. Jedyny moment, gdy potrzebne jest narzędzie, to zdejmowanie ogranicznika montażowego podczas rozłączania końcówek – można to zrobić przykładowo śrubokrętem. Ciekawość może też wzbudzić obrotowa złączka wtykowa WEO, która może obracać się o 360° pod pełnym ciśnieniem roboczym.

Złącza wtykowe do hydrauliki WEO są wykonane ze stali hartowanej. Ich maksymalne ciśnienie robocze wynosi 350 bar. Maksymalne ciśnienie rozrywające to z kolei 1400 bar. Zakres temperatur wynosi od -30°C do +100°C. Materiał uszczelnienia to NBR. W naszej ofercie znajdziecie końcówki WEO z gwintem zewnętrznym oraz wewnętrznym czy też szybkozłącza. Całość naszej oferty zakuć do węży hydraulicznych znajdziecie TUTAJ.

To top