Dlaczego węże hydrauliczne są lepsze od rur precyzyjnych?

14.10.2023
Dlaczego węże hydrauliczne są lepsze od rur precyzyjnych?

W hydraulice siłowej stosuję się głównie dwa nośniki oleju czy też cieczy hydraulicznej. Są to rury precyzyjne oraz przewody hydrauliczne. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. W tym artykule postaram się Cię przekonać, że warto wymienić zniszczoną rurę na wąż hydrauliczny.

Największa przewaga węży to ich elastyczność

Węże hydrauliczne, w odróżnieniu od rur precyzyjnych, są elastyczne i w łatwy sposób można zamontować je w trudno dostępnych miejscach na maszynie. Bardzo wysoką elastycznością wyróżniają się węże typu SC. Posiadają one mniej gumy na zewnątrz przewodu, dzięki czemu mają mniejsze promienie gięcia. Przewagą węży jest to, że pozwalają podłączyć je pod ruchome elementy maszyn, np. żurawie gdzie rurki nie dadzą nam takiej mobilności. Węże hydrauliczne mogą być wyginane, skręcane czy nawet zgniatane bez ich uszkodzenia. Natomiast wygięcie rury jest procesem zachodzącym na stałe, a jej zgniecenie najczęściej prowadzi do jej uszkodzenia.

Łatwość wymiany

Nie ulega wątpliwości to, że zmiana z rurki precyzyjnej na wąż jest bardzo prosta i szybka. Wybierając przewód hydrauliczny nie trzeba męczyć się z doborem odpowiedniej długości rurki i jej odpowiednim wygięciem. Takiej wymiany może dokonać dla Ciebie większość firm, oferujących usługi związane z hydrauliką siłową i serwisem przewodów. Dobry specjalista z łatwością „odtworzy” rurkę na wężu hydraulicznym. Dobierze odpowiednią długość i typ węża hydraulicznego oraz pasujące końcówki.

Gdzie rury precyzyjne sprawdzą się lepiej niż węże hydrauliczne?

Węże hydrauliczne znajdą zastosowanie w 90% przypadków. Istnieją jednak sytuacje, gdzie rura może okazać się lepszym rozwiązaniem. Rura precyzyjna sprawdzi się w: układach hydraulicznych, w których występują wysokie temperatury oraz w maszynach pracujących w trudnych warunkach atmosferycznych. Rury zdecydowanie sprawdzą się lepiej również w przypadku stałych połączeń czy dokładniejszych wymiarów.

Jeżeli zastanawiasz się nad wymianą, możesz skorzystać z usług naszego serwisu. Przyjedź do naszego sklepu ze swoją rurką, a my pokażemy Ci jak może wyglądać alternatywne rozwiązanie.

To top