Regeneracja siłowników

Od wielu lat zajmujemy się profesjonalną regeneracją siłowników hydraulicznych. Proces regeneracji rozpoczynamy zawsze od rozebrania siłownika na części, sprawdzenia poszczególnych elementów i znalezienia przyczyny awarii.

Następnie wyznaczamy termin i koszt naprawy. Do regeneracji cylindrów wykorzystujemy wysokiej jakości komponenty. Wymieniamy takie elementy jak: uszczelnienia, tłoki, dławnice, dna, przyłącza i uszy. Po naprawie każdy siłownik poddajemy kontroli oraz próbie ciśnieniowej.

Czy warto regenerować siłownik hydrauliczny?

Czasami regeneracja siłownika hydraulicznego może okazać się bardziej opłacalna niż zakup nowego. W zależności od stopnia uszkodzenia może być bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Często siłownik wymaga wymiany pojedynczego elementu, którego koszt jest znacznie mniejszy niż koszt nowego urządzenia. Ponadto nierzadko istnieje konieczność zachowania dokładnych parametrów technicznych i specyfikacji danego siłownika co czyni regenerację jedynym możliwym wyjściem.

Jak zbudowany jest siłownik hydrauliczny?

Siłownik hydrauliczny składa się z kilku podstawowych elementów. Pierwszym z nich jest tłok. Tłok to ruchoma część siłownika, która przesuwa się wewnątrz cylindra, generując siłę potrzebną do wykonania pracy. Kolejny element to cylinder. To rura, wewnątrz której porusza się tłok. Niezbędne w siłowniku są także uszczelki, które zapobiegają wyciekom oleju z siłownika. Porty hydrauliczne mają z kolei za zadanie wprowadzać i wyprowadzać olej z siłownika. Porty połączone są z układem hydraulicznym. Ucho siłownika to element, który umożliwia przymocowanie siłownika do konstrukcji maszyny.

To top