Manometr glicerynowy: Precyzyjny Wskaźnik Ciśnienia

14.03.2021
Manometr glicerynowy: Precyzyjny Wskaźnik Ciśnienia

Manometry są elementem tak zwanej techniki pomiarowej. Służą do pomiaru ciśnienia cieczy w układach hydraulicznych. Manometry pomagają zdiagnozować pracę układu i sprawdzić, czy ciecz przepływa w nim pod odpowiednim ciśnieniem. Wszelkie nieprawidłowości ciśnienia są groźnym zjawiskiem. Ich wczesne wykrycie jest kluczowe i pozwala zapobiec poważnej awarii układu hydraulicznego.

Zastosowanie manometrów glicerynowych

Do maszyn i urządzeń zasilanych hydrauliką siłową najlepiej nadają się manometry glicerynowe. Ich wnętrze jest wypełnione gliceryną, która chroni wskazówkę manometru przed wibracjami i drganiami występującymi w układzie, dzięki czemu manometry glicerynowe wykazują wyższą dokładność pomiarową niż standardowe manometry.

Manometry glicerynowe służą więc do pomiaru ciśnienia w punktach pomiarowych o dużych i dynamicznych obciążeniach ciśnienia oraz wibracjach. Sprawdzają się zarówno do mediów gazowych, jak i ciekłych. Manometry glicerynowe przeznaczone są głównie do pracy w niestabilnym otoczeniu. Gęsta gliceryna zabezpiecza wskazówkę urządzenia przed drganiami niwelując ryzyko niewłaściwego pomiaru.

W naszej ofercie hydrauliki siłowej znajdziecie między innymi szeroki wybór manometrów glicerynowych włoskiego producenta – firmy ITALMANOMETRI. Dostarczamy manometry o ciśnieniach od 1 do 1000 bar z przyłączeniem tylnym lub dolnym, a także manometry tablicowe z możliwością ich przymocowania. Nasze manometry posiadają dwa rodzaje gwintu przyłączeniowego – 1/4 lub 1/2 BSP.

Oprócz manometrów oferujemy także węże i przyłączki pomiarowe tzw. minimesy z gwintami calowymi UNF i BSP oraz gwintami metrycznymi, czy też uchwyty do manometrów. Zapraszamy do kontaktu!

To top