Rodzaje maszyn do produkcji przewodów

14.02.2022
Rodzaje maszyn do produkcji przewodów

Urządzenia do produkcji przewodów hydraulicznych mają swoje zastosowanie w branży hydrauliki siłowej a także w przemyśle. Maszyny są wykorzystywane zarówno w firmach produkcyjnych jak i usługowych. Do produkcji przewodów używa się przede wszystkim:

Zakuwarki – służą do zakuwania węży hydraulicznych. Nasza firma w swojej ofercie posiada zarówno zakuwarki produkcyjne jak i serwisowe.

Skórowarki – ich użycie jest niezbędne w przypadku węży 4SP, 4SH i 6SH które podlegają skórowaniu. Urządzenie pozwala na usunięcie zewnętrznej warstwy gumy z węża w miejscu, w którym zaciśnięta zostanie końcówka i tulejka. Nasza firma oferuje zarówno skórowarki ręczne jak i elektryczne.

Przecinarki – służą do cięcia węży hydraulicznych z oplotem stalowym. Każda przecinarka jest wyposażona w stalową (gładką lub zębatą) tarcze, która umożliwia szybkie i bezpyłowe przecinanie węży. Samo cięcie następuje poprzez docisk tarczy, który w większości maszyn wykonywany jest ręcznie.

Na co zwrócić uwagę dobierając zakuwarkę do węży?

Najważniejsze czynniki przy doborze odpowiedniej zakuwarki do węży to rodzaje węży jakie zamierzamy zakuwaćśrednice węży, jakiego rodzaju branże obsługujemy oraz to czy planujemy zakuwanie na potrzeby własnego warsztatu, na potrzeby usługowe a może planujemy seryjną produkcję przewodów. Tak zwane zakuwarki serwisowe umożliwiają zaciskanie węży do średnicy DN50 – takie parametry spełniają zakuwarki Uniflex typu HM200, HM200 ECOLINE, S3, S3 ECOLINE, S4 ECOLINE. Powyżej tej średnicy swoje zastosowanie znajdują zakuwarki przemysłowe typu HM220, HM225, HM325, HM400.

To top