Niezawodne złącza pneumatyczne

08.03.2020
Niezawodne złącza pneumatyczne

Sprawność systemów pneumatyki zależy od wielu czynników, w tym głównie od złączy pneumatycznych. Bardzo ważne jest z jakich materiałów są zrobione, jaki mają wpływ na oszczędności sprężonego powietrza oraz skrócenie czasu przestojów. Ważna jest także konstrukcja złącza pneumatycznego.

Złącza pneumatyczne służą do łączenia odcinków rur i węży w systemach pneumatycznych. Stosowane są w zakładach przemysłowych w pneumatycznych układach sterowania i oprzyrządowaniu. Głównym zadaniem złączy pneumatycznych jest jak najszybsze i najprostsze połączenie przewodów pneumatycznych z innymi elementami układu. Do najczęściej wykorzystywanych metod łączenia zalicza się połączenia gwintowe, zaciskowe aż po różnego rodzaju szybkozłączki. Szybkozłącza stosuje się do łączenia węży pneumatycznych oraz przewodów spiralnych. Dzięki takim rozwiązaniom w szybki i bezpieczny sposób można połączyć przewody z odbiornikami bez użycia narzędzi.

Na rynku jest wiele różnych rozwiązań, modeli i wykonań złączy pneumatycznych, które mogą być wykonane z takich materiałów jak: stal cynkowana i nierdzewna, mosiądz, mosiądz niklowany czy różnych tworzyw sztucznych. Dzięki temu złącza te można stosować w różnych dziedzinach przemysłu.

W naszej ofercie dostępne są złącza wtykowe oraz złącza proste i kątowe zarówno wtykowe, jak i gwintowane, a także różnego typu zawory. Nasze produkty wykonane są z materiałów gwarantujących niezawodność ich w eksploatacji. Z działu pneumatyki możemy polecić Państwu także węże pneumatyczne, węże spiralne kalibrowane PA i PU oraz pistolety do przedmuchu, zwijacze do węży pneumatycznych itp.

Więcej o naszych elementach do pneumatyki odpowiemy pod numerem telefonu +48 91 562 05 70.

Polecamy.

To top