Urządzenia pomiarowe – manometry

08.10.2019
Urządzenia pomiarowe – manometry

Manometr (ciśnieniomierz) służy do pomiaru ciśnienia oleju i gazów. W hydraulice siłowej stosuje się manometry hydrauliczne, które służą do pomiaru o dużych dynamicznych obciążeniach ciśnienia i wibracjach. Ciśnieniomierz hydrauliczny wypełniony jest cieczą (gliceryną), która zabezpiecza wskazówkę przez drganiami przez co zminimalizowane zostaje ryzyko niewłaściwego wskazania.

Manometry glicerynowe posiadają wyjątkowe właściwości jak:

  • są wyjątkowo wytrzymałe
  • odporne na silne obciążenia i wibracje
  • zbudowane ze stali nierdzewnej z płynnym wypełnieniem
  • mają szeroki zakres skali od 1 do 1000 bara
  • niezwykle dokładne
  • wszechstronne w zastosowaniu w przemyśle.

Manometry glicerynowe mają zastosowanie w wielu branżach przemysłowych. Najczęściej wykorzystywane są w gazownictwie, chłodnictwie, hydraulice i wszędzie tam, gdzie występuje duża niestabilność otoczenia.

Nasza firma poleca Państwu manometry glicerynowe włoskiej firmy ITALMANOMETRI. Nasze ciśnieniomierze posiadają obudowę ze stali nierdzewnej o ciśnieniach od 1 do 1000 bar. Oferujemy manometry z przyłączeniem radialnym lub tylnym, gwinty metryczne i calowe. W naszej ofercie znajdą Państwo także węże i złącza pomiarowe.

Pełna nasza oferta hydrauliki siłowej dostępna jest na naszej stronie internetowej, gdzie serdecznie zapraszamy. Niezbędnych informacji udzielimy również pod numerem telefonu +48 91 562 05 70 oraz w siedzibie naszej firmy w Stargardzie, ul. Przemysłowa 8.

Ciśnienie mierzymy idealnie!

To top