Czy warto regenerować siłowniki hydrauliczne?

14.08.2023
Czy warto regenerować siłowniki hydrauliczne?

Siłowniki pełnią bardzo ważną funkcje w układach hydraulicznych maszyn, których praca polega na przenoszeniu dużego ciężaru. Cylindry hydrauliczne pracują na co dzień w bardzo wymagających warunkach „dźwigając” tony ładunków. Ich głównym zadaniem jest zamiana energii hydraulicznej na energię mechaniczną.

Siłowniki hydrauliczne dzięki swojej stosunkowo prostej i wytrzymałej konstrukcji potrafią służyć nam wiele lat bez najmniejszych problemów, lecz jak każdy element układu potrzebują regularnych przeglądów i konserwacji. Może się zdarzyć, że siłownik będzie potrzebował zabiegu zwanego regeneracją siłownika. Dzięki regeneracji możemy naprawić wszelkie usterki i przedłużyć żywotność naszego siłownika. Czy warto więc skorzystać z usługi regeneracji?

Jak wygląda regeneracja siłownika?

Regeneracja siłownika polega na wymianie i kontroli poszczególnych części siłownika. Przed regeneracją dokonuję się dogłębnej analizy całego siłownika. Konieczne jest rozłożenie go na części pierwsze i sprawdzenie po kolei stanu tłoczyska, tłoka, dławnicy czy uszczelnień i wykrycie elementu powodującego awarię. Najczęstszą przyczyną wadliwego działania siłownika jest wyciek. Aby to naprawić wymienia się uszczelniacze tłoka lub dławnicy. Innymi pracami, które mogą zostać wykonane w ramach regeneracji jest wymiana tłoka lub tłoczyska, bądź honowanie cylindra.

Zalety regeneracji siłowników hydraulicznych

Zalet w przypadku regeneracji siłowników hydraulicznych jest wiele. Gdy siłownik ulegnie awarii w 90% przypadków niezbędny będzie postój maszyny. Maszyna wykonuje zadanie, które często musi zostać ukończone w odpowiednim terminie, dlatego w tej sytuacji ważne jest szybkie rozwiązanie problemu. Aby kupić bądź wyprodukować nowy siłownik potrzeba dużo czasu, chociażby na znalezienie siłownika, który spełni konkretne wymagania techniczne itp. Regeneracja jest o wiele szybsza i często mniej kosztowna niż kupno nowego siłownika, co pozwala na zaoszczędzenie środków. Podsumowując, siłowniki warto regenerować, ponieważ pomoże nam to zaoszczędzić czas, pieniądze i nerwy na kolejne kilka lat. Jeżeli masz problem z siłownikiem zapraszamy do wizyt w siedzibie naszej firmy lub o kontakt telefoniczny z naszym działem technicznym. Zajmujemy się regeneracją siłowników od 15 lat i z chęcią Ci pomożemy.

To top