Do czego służą zakucia Interlock (4SH)?

14.02.2022
Do czego służą zakucia Interlock (4SH)?

Zakucia interlock (4SH) dedykowane są do węży typu 4SH, R13 i R15. W celu prawidłowego zakucia tych końcówek konieczne jest zastosowanie pozostałej armatury także w wersji Interlock, (najlepiej tego samego producenta, aby zepewnić 100% kompatybilność elementów). Zakucia Interlock występują w pełnej gamie gwintów tj. gwinty metryczne, calowe BSP, calowe UNF oraz zakucia flanszowe.

Co charakteryzuje zakucia Interlock (4SH)?

Zakucia interlock (4SH) wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie panuje najwyższe ciśnienie. W zestawie z wężami 4SH, R13 i R15 możemy je znaleźć w ciężkim sprzęcie, maszynach budowlanych itp. Ten rodzaj zakuć do węży różni się od innych kilkoma szczegółami. Cechą szczególną zakuć Interlock 4SH jest tzw.podwójny zamek. Dzięki wykorzystaniu takiego rozwiązania połączenie po zaciśnięciu opiera się na dwóch elementach: na zamku występującym w każdym zakuciu, oraz na dodatkowym zamku zlokalizowanym tylko w zakuciach Interlock 4SH. Tak stworzone połączenie jest niezwykle trwałei praktycznie bezawaryjne. Do węży i zakuć tego typu powinniśmy stosować również odpowiednie tulejki, również wyposażone w dwa zamki.

Klasyczne końcówki należy poddać skórowaniu zewnętrznemu przed zakuciem. W przypadku zakuć Interlock 4SH konieczne jest zarówno skórowanie zewnętrzne jak i wewnętrzne wykonywane przy pomocy profesjonalnej skórowarki. Dzięki skórowaniu tuleja jest zaciskana bezpośrednio na oplocie stalowym węża co jeszcze bardziej wzmacnia połączenie węża i zakucia, tak aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa.

To top