Jaką zakuwarkę do węży hydraulicznych wybrać? Sprawdź na co musisz zwrócić uwagę.

14.07.2023
Jaką zakuwarkę do węży hydraulicznych wybrać? Sprawdź na co musisz zwrócić uwagę.

Hydraulika siłowa to branża z niekończącym się potencjałem. Popyt na usługi związane z hydrauliką siłową stale rośnie. Dlatego rynek potrzebuje wyspecjalizowanych warsztatów zajmujących się zakuwaniem i naprawą przewodów hydraulicznych. Aby zacząć świadczenie takowych usług należy w pierwszej kolejności wyposażyć swój warsztat w odpowiednie maszyny. Najważniejszą z nich będzie zakuwarka do węży hydraulicznych. W tym artykule podpowiemy Ci na co zwrócić uwagę, przy zakupie zakuwarki.

Rodzaje zakuwarek do węży

Zakuwarki ręczne – to zakuwarki o małym rozmiarze, lekkie, które nie wymagają podłączenia do prądu. Często wykorzystywane przez mobilne serwisy hydrauliki siłowej.

Zakuwarki warsztatowe/serwisowe – będą idealnym wyborem dla osób świadczących stacjonarnie usługi zakuwania węży.

Zakuwarki przemysłowe – są oczywistym wyborem dla firm, które codziennie produkują duże ilości przewodów hydraulicznych. To maszyny o zwiększonej mocy i większych rozmiarach niż maszyny warsztatowe.

Kryteria doboru zakuwarki

Charakterystyka twojej działalności – jeśli prowadzisz serwis mobilny lub zakuwasz węże wyłącznie dla własnych potrzeb to dobrym rozwiązaniem będzie zakuwarka mobilna np. model UG 16, który umożliwia zakuwanie węży jedno i dwuoplotowych do rozmiaru DN32. Ważne jest, żebyś oszacował, ile przewodów dziennie będziesz zakuwać i czy będą to wyłącznie przewody hydrauliczne, czy też przemysłowe. Zakuwarki serwisowe sprawdzą się w przypadku zakuwania do około 50 przewodów dziennie. Potrzebują one więcej czasu na odpoczynek po skończonej pracy niż zakuwarki przemysłowe, które pozwalają na seryjną produkcję (duże ilości). Ważne jest też to, żeby określić maksymalną średnicę dla węży, które chcemy zakuwać, ponieważ mamy zakuwarki, które zakują wąż do rozmiaru np. DN32, ale mamy też takie pozwalające na zakucie węża do średnicy DN50.

Budżet, którym dysponujesz – na rynku występują zakuwarki w dość dużym przedziale cenowym. My opierając się na wieloletnim doświadczeniu, oraz opinii klientów odradzamy zakupu najtańszych zakuwarek. Niska cena jest kusząca ale za nią często kryje się krótki okres gwarancji, brak wsparcia technicznego, niski komfort pracy oraz konieczność częstego serwisowania urządzenia. Zakuwarka to maszyna, która powinna nam służyć długie lata, dlatego naszym zdaniem warto zainwestować w wysokiej jakości sprzęt. My z czystym sumieniem polecamy maszyny marki UNIFLEX, na których sami pracujemy od wielu lat. Dlaczego? Są one zbudowane z wysokiej jakości podzespołów, które gwarantują bezawaryjność maszyny. Cylindry hydrauliczne są zabezpieczone przed nagrzewaniem się. Gwarantują wysoki komfort użytkowania – mają duże otwarcie głowicy i długie szczęki główne oraz umożliwiają zakładanie szczęk zarówno od przodu jak i od tyłu maszyny. Niektóre modele posiadają aż 3 letnią gwarancję producenta. No i najważniejsze na koniec – jako jedyne na rynku nie wymagają smarowania.

Funkcjonalności jakie zakuwarka ma posiadać – do większości zakuwarek możesz dobrać dodatkowe funkcjonalności np.: dodatkowe rozmiary szczęk, dodatkowy panel sterowania, system kontrolujący ciśnienie podczas zagniatania, oprogramowanie łączące zakuwarkę z siecią firmową, wbudowaną w zakuwarkę elektryczna suwmiarkę, sterowanie poprzez Bluetooth i wiele więcej.

Odpowiedni dobór zakuwarki jest kluczowy. To jaką maszynę wybierzesz będzie wpływać na jakość twoich usług. Pamiętaj, że w razie możliwości możesz zawsze skontaktować się z naszymi specjalistami. Jeśli zdecydujesz się na zakup zakuwarki w naszej firmie przeprowadzimy dla Ciebie darmowe szkolenie z jej obsługi, po którym dostaniesz od nas imienny certyfikat potwierdzający twoje umiejętności.

To top