Jakie elementy wykorzystuje się do produkcji siłowników hydraulicznych?

14.02.2022
Jakie elementy wykorzystuje się do produkcji siłowników hydraulicznych?

Siłownik hydrauliczny składa się z kilku kluczowych elementów:

1. Tłok – jego główne zadania to przenoszenie siły, zwiększanie ciśnienia i generowanie ruchu. Tłok porusza się wewnątrz cylindra, pompując wtłaczaną do siłownika ciecz hydrauliczną, wytwarzając przy tym energię mechaniczną. Tłok hydrauliczny otoczony jest uszczelkami, chroniącymi przed wydostaniem się cieczy. Tłok porusza element mechaniczny maszyny (na przykład ramię i łyżkę koparki).

2. Tłoczysko – to podłużna rura przytwierdzona do tłoka, która przenosi energię mechaniczną z tłoka na ruchomy element maszyny lub pojazdu.

3. Rura cylindra – to obudowa wewnątrz której porusza się tłok.

4. Dławnica – to element odpowiadający za zapewnienie uszczelnienia między tłokiem a cylindrem. Ma za zadanie zapobiegać wyciekowi płynu hydraulicznego z wnętrza cylindra. jest umieszczona na tłoku i utrzymuje płyn wewnątrz cylindra.

5. Ucho – ucho to część konstrukcyjna siłownika, która służy do bezpiecznego i stabilnego przymocowania siłownika do maszyny, w której będzie on pracował.

Czym są siłowniki hydrauliczne?

Siłowniki hydrauliczne stosowane są w układach hydraulicznych maszyn rolniczych oraz urządzeń stosowanych w warsztatach i zakładach przemysłowych. Wyróżnia się m.in. podział siłowników na jednostronnego i dwustronnego działania, teleskopowe i zwykłe. Zasada działania siłowników hydraulicznych jest bardzo zbliżona. Do siłownika wtłaczane jest za pomocą pompy medium robocze, które powoduje przesuwanie się tłoka. Cylindry zamieniają energię ciśnienia cieczy na energię mechaniczną. Wybierając producenta siłowników hydraulicznych, warto zwrócić uwagę na jakość oraz rodzaj surowca wykorzystany do ich produkcji.

To top