Zastosowanie węży hydraulicznych Vitillo Smart.

09.07.2024
Zastosowanie węży hydraulicznych Vitillo Smart.

Węże hydrauliczne Vitillo Smart to produkt dedykowany przede wszystkim do maszyn rolniczych, budowlanych, wózków widłowych, wysięgników teleskopowych oraz sektora górniczego. Te zaawansowane technologicznie węże posiadają wyjątkowe parametry techniczne, które gwarantują im niezawodność i trwałość. W tym artykule przyjrzyjmy się bliżej zastosowaniom węży hydraulicznych Vitillo Smart.

Ciasne przestrzenie i aplikacje wymagające zmniejszonych promieni gięcia

Nasze węże Smart posiadają gładką powierzchnię zewnętrzną i są o ponad 50% elastyczniejsze od standardowych węży typu 2SC. Dzięki swojej kompaktowej konstrukcji zapewniają łatwość i wyjątkową swobodę montażu w ciasnych przestrzeniach maszyny. Wyjątkowo wysoka elastyczność pozwala na montaż w miejscach, które wymagają zmniejszonego promienia gięcia. Należy pamiętać, że w przypadku przekroczenia dopuszczalnych parametrów węża związanych z jego promieniem gięcia znacznie zwiększa się szansa na uszkodzenie i popękanie zewnętrznej warstwy gumy w miejscu zgięcia przewodu. Aby uniknąć tego problemu warto stosować węże hydrauliczne o podwyższonej elastyczności.

Układy hydrauliczne narażone na intensywne oddziaływanie promieni słonecznych

Węże hydrauliczne Vitillo Smart posiadają 20x bardziej odporną na ozon powłokę. Powstający pod wpływem promieniowania UV ozon jest bardzo szkodliwy dla węży hydraulicznych i potrafi znacznie obniżyć ich żywotność. Jednakże wiele maszyn zmuszonych jest pracować w pełnym słońcu przez wiele godzin. Do takich właśnie aplikacji stworzony został Smart.

Maszyny pracujące w ciężkich warunkach

Koparki, dźwigi, ładowarki i innego rodzaju ciężkie maszyny pracują w warunkach, gdzie narażone są na kurz, błoto oraz intensywne użytkowanie. Węże Vitillo Smart charakteryzują się 3,5x bardziej odporną na ścieranie powłoką, co czyni je wytrzymałymi na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Gładka powłoka sprawia, że są łatwiejsze w czyszczeniu. Węże posiadają także o 15% wyższe ciśnienia pracy. Dzięki temu sprawdzą się w maszynach, w których następują chwilowe skoki ciśnienia. Zostały także przetestowane dla 1.000.000 cykli pracy, co potwierdza ich zwiększoną żywotność.

Węże hydrauliczne Vitillo Smart to wyjątkowe rozwiązanie dla szerokiego spektrum zastosowań. Niezależnie od branży oferują one niezrównaną elastyczność, wytrzymałość i wydajność. Dzięki swojej konstrukcji i materiałom wąż Vitillo Smart ustanawia nowe standardy dla maszyn napędzanych układem hydraulicznym. Jeśli zainteresował Cię ten produkt zapraszamy do kontaktu. Jako Autoryzowany Dystrybutor Vitillo zapewniamy naszym klientom profesjonalne doradztwo produktowe i atrakcyjne ceny.

To top